Horoskopi – 8 mars 2019

Dashi

Kthehet sërish tek ju humori i mirë dhe dëshira për të luftuar për të arritur rezultatet e dëshiruara. Do të jeni simpatik në sytë e miqve tuaj sepse do të keni përgjigjen e duhur për çdo çështje që do të diskutoni me ta.

Demi

Në pjesën e parë të ditës do të jetë e favorizuar jeta afektive, do të kaloni momente shumë të këndshme. Duhet të shijoni çdo moment pasi në pjesën e dytë të ditës gjithçka do të ndryshojë.

Binjakët

Nuk do të jetë e nevojshme që t’u imponoheni të tjerëve sot pasi do të jenë ata që do t’u kërkojnë të jeni liderët e tyre. Emocionet nuk do të mungojnë sidomos në jetën afektive ku mund të bëni një hap përpara me një person që ju intereson prej kohësh.

Gaforrja

Do të kaloni çaste të mrekullueshme me partnerin, edhe pse ndonjëherë mund t’u shkaktojë ndonjë pakënaqësi për të cilën do të dijë të kërkojë falje. Mundohuni të merrni gjithçka me sportivitet.

Luani

Do të jeni sot të padurueshëm dhe do të vendosni gjithçka sipas dëshirave tuaja pa u shqetësuar për të tjerët. Më pas do ta kuptoni që keni nevojë për personat që më parë nuk morët në konsideratë, të paktën duhet të jeni gati ti kërkoni të falur.

Virgjëresha

Duhet të plotësoni interesat tuaj sot pa u ndjerë në faj me të tjerët sepse ka ardhur koha kur duhet të mendoni më shumë për veten tuaj.

Peshorja

Do të jeni sot të gatshëm të prisni të rejat që do të jenë të shumta. Në jetën tuaj në çift duhet të respektoni dhe dëshirën për qetësi nga ana e partnerit pa qenë tepër egoist dhe pa menduar vetëm për vete.

Akrepi 

Do të jeni shumë të shqetësuar për një çështje afektive të cilën nuk dini si ta zgjidhni. Ka ardhur momenti në të cilin ju nuk duhet të ëndërroni gjëra të pamundura por të hidhni sytë nga ata që prej kohësh dëshirojnë të jenë me ju.

Shigjetari

Do të keni dëshirë për të realizuar projektet tuaja dhe për të arritur rezultate nga realizimi i tyre. Por do të kërkoni shumë rrugë për të arritur rezultatet tuaja gjë që mund të sjellë konfuzion.

Bricjapi

Yjet ju këshillojnë më shumë rezerva ndaj kolegëve nuk duhet të shprehni hapur simpatitë dhe antipatitë tuaja sepse çdo polemikë e lindur sot do t’u shkaktojë vetëm humbje kohe. Më mirë të evitoni bisedat e kota sepse do të humbisni kohë dhe do të pengoni punën tuaj.

Ujori

Do të keni ide të shumta por asnjë nuk do të mund të realizohet madje mund të zhgënjeni dhe të tjerët që do përfshihen në projektet tuaja. Jeta në çift do të jetë shumë e qetë dhe do të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme.

Peshqit

Krijoni për veten tuaj një ambient të rehatshëm në mënyrë që të largoni stresin që do t’u shoqërojë sot gjithë ditën. Nëse doni të rregulloni ritmin e jetës tuaj duhet të pushoni disa ditë.

Comments are closed.