“Djajtë” pushtojnë “Parkun e Princave” të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions

Manchester United ka bërë mrekullinë në “Parc des Princes”, duke skualifikuar nga Champions League PSG, pas një fitoreje 1-3.

Edhe pse francezët fituan ndeshjen e parë 0-2 në Angli, për ta Champions League duket se është një kompeticion i mallkuar, pasi dështuan keqazi në shtëpi.

Lukaku ishte autor i dy golave për Manchester United, ndërsa Bernat shënoi golin e vetëm për PSG.

Por në minutën e parë të shtesës ndodhi e papritura. Arbitri akordon një 11-metërsh mjaft të dyshimtë pasi e pa atë me sistemin VAR. Rashford mposht Buffon dhe Manchester shkon në çerekfinale të Champions, ndërsa PSG dështon sërish në Europë.

Ndeshja tjetër e së mërkurës mes Portos dhe Romës shkoi në shtesë pasi vendasit fituan në kohën e rregullt me rezultatin 2-1, i njëjtë me atë që kryeqytetasit italian fituan në ndeshjen e parë.

Koha shtesë foli për portugezët, që fituan një 11-metërsh në minutën e 117′, të cilën e shndërroi në gol mbrojtësi brazilian Alex Telles.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.