“Biznes me vdekjen” – Miliona lekë për një varr dhe sekserët e morgut – Top Story

Duke iu referuar pamjeve ekskluzive, bisedave me banorët, shkresave, dokumenteve zyrtare dhe standardeve ligjore, Top Story pasqyroi se si ndërtohen varret në vendin tonë, pa uniformitet dhe pa asnjë estetikë.

Top Story në këtë dokumentar, u ndal tek kostot minimale por dhe kostot marramendëse që shqiptarët vendosin të bëjnë një varrim. Duke shqyrtuar rastet konkrete në këtë dokumentar u trajtuan dhe shkeljet ligjore që bëjnë ndërtuesit e varrezave private, përgjegjësitë dhe vjedhjet që bëhen.

Top Story udhëtoj për në Burrel, Shkodër dhe Elbasan, për të parë dhe dokumentuar se si është situata në disa fshatra të këtyre rretheve ku nuk mungojnë përleshjet, abuzimet, vjedhjet apo dhe ndërtimi i varreve brenda truallit të shtëpive.

Përmes vëzhgimeve, Top Story zbulon dhe sekserët e morgut të Tiranës.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.