“Arrestimi i Dakos”, Grida Duma tregon planin e Ramës

Grida Duma ka folur për arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. E ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News tha se do të ndiqet e njëjta strategji që u bë me Saimir Tahirin.

Diskutimi

Duma: Tani pritet të drejtësia të fillojë të bëjë veprimin. Ajo që kemi besim është strategjia që ka nisur me radikalizimin.

Artur Zheji: Ju mendoni se presionin që ka bërë opozita me protestë dhe në rrugë..

Duma: Pa dyshim! Nga njëra anë janë të detyruar të tregojnë që gjërat funksionojnë.

Çështja Tahiri është e njëjta. Edhe sot Tahirin e mban jashtë një kod mafioz që unë nuk kam folur ende. Edhe Tahiri është i sakrifikuar. Kjo është lojë politike për të përdorur emisarët e tu deri në momentin që të japin pushtetin. Në momentin që të vendosin shkopinj nën rrota, vjen një situatë që i përdor ata si koka turku.

Gazeta Shqip

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.