Ky është ‘Usain Bolt’ 7-vjeçar nga Xhamajka

Rudolph ‘Blaze’ është vetëm 1,5 sekonda larg rekordit të Usain Bolt. Ky i fundit është njeriu më i shpejtë në tokë, ndërsa pasuesi i tij është vetëm 7 vjeç.

Në një video të postuar në faqen e Instagram të djaloshit dhe që u realizua në muajin gusht, shihet që ai përshkon 100 metra për vetëm 14.59 sekonda. Ndërsa në videon e re, shihet se si ai vrapon në të njëjtën distancë për 13.48 sekonda.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.