“Lulet e Pranverës”, ja kush janë 12 shqiptarët e arrestuar për trafik droge (EMRAT)

Prokuroria shqiptare e Krimeve të Rënda dhe drejtues të Guardia di Finanza që kanë drejtuar mega-operacionin antidrogë “Lulet e Pranverës” që është zhvilluar sot paralelisht në Vlorë, Lezhë, Durrës dhe në Itali, kanë dhënë detaje për në një konferencë për mediat.

Operacioni është finalizuar me arrestimin e 17 personave, nga të cilët 6 janë arrestuar në Vlorë dhe 11 në Itali. Përtej Adriatikut janë arrestuar 5 shtetas italianë dhe 6 shqiptarë.

Ndërkohë, hetimet për këto 4 organizata kriminale që janë goditur kanë nisur 2 vite më parë dhe në total janë 27 të arrestuar për trafik droge, me disa raste të dokumentuara me gomone të kapura në Durrës, Leçe dhe në Gjirin e Lalzit.

Në Shqipëri janë arrestuar:

1-Denis Pashaj, 33 vjeç

2-Kristjan Llanaj (alias) Nuredinaj, 36 vjeç

3-Luka (alias) Kriols Beqiraj, 32 vjeç

4-Arbnor Xhimaj (alias) Hoxhaj, 34 vjeç

5-Bilal Kabello, 34 vjeç

6-Kujtim Elmazi, 58 vjeç

Në Itali janë arrestuar:

1-Dorian Alikaj, 34 vjeç

2-Altin Avduramani, 46 vjeç

3-Ajet Çepaj, 50 vjeç

4-Klaudio Fani, 34 vjeç

5-Artur Malo, 35 vjeç

6-Raul Zenunaj, 40 vjeç

7-Giancarlo Desimone

8-Gianfranco Conestabile

9-Salvadore Santoro

10-Francesco Tarantini

11-Giuseppe Vanatagiato

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.