Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

“Burgjet e Shqipërisë” - Të sëmurë mendorë që mbahen në kushte ç’njerëzore - Top Story

“Burgjet e Shqipërisë” - Të sëmurë

Top Story i kushtoi një vëmendje të veçantë trajtimit të të burgosurve në sistemin penitenciar të Shqipërisë.

Nëpërmjet pamjeve filmike dhe intervistave, Top Story pasqyroi fenomenin tronditës të burgosjes të të sëmurëve mendor. Kjo është një shkelje e të drejtave të njeriut, pasi të sëmurët mendor duhet të trajtohen në një Spital Ligjor Psikiatrik.

Pjesë e intervistave ishte edhe një e moshuar 77-vjeçare, e cila qëndronte në burg prej 13 vitesh, edhe pse dënimi i kishte mbaruar me kohë.

Top Story trajtoi edhe sigurinë në burgje, sa i kushtojnë shtetit shqiptar dhe përse nuk aplikohen dënimet alternative.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore