Dua Lipa udhëheq “Brit Awards”, Rita Ora në garë për një çmim

Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien, e cila ka gjithashtu katër nominime.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, në të gjitha nominimet përfaqësohet me këngët “IDGAF” si dhe “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris.

Në kategorinë “British Single” ajo është nominuar me të dy këto këngë. Ajo është në garë, po me “One Kiss” e “IDGAF”, edhe për videoklipin më të mirë, derisa për këtë çmim është e nominuar edhe Rita Ora me “Let Me Love You”.

Ceremonia e “Brit Awards” do të mbahet të mërkurën, më 20 shkurt në “O2 Arena” të Londrës.

12 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.