Horoskopi – 8 janar 2019

DASHI

Yjet do t’ju favorizojnë sot, në shumë aspekte, vetëm se duhet të keni më shumë durim në punën tuaj, pasi do të keni kontakte me persona të ndryshëm. Në dashuri, do të jeni optimist dhe me shumë besim në të ardhmen.

DEMI

Në punë, do të keni rezultate të mrekullueshme. Në dashuri, çdo tentativë e juaja do të jetë më e mira, dhe me shumë qetësi do të realizoni gjëra që si kishit menduar më parë.

BINJAKET

Kjo periudhë rezulton të jetë shumë pozitive, por kujdes kontrolloni instinktin tuaj. Në punë, nëse jeni duke kërkuar impenjime të reja, do ti gjeni. Në dashuri, do të keni shumë kritika sot.

GAFORRJA

Në punë, do t’ju jepet një mundësi, që më në fund do të dëgjohet dhe zëri juaj. Në dashuri, do të njiheni me një person që do t’ju interesojë shumë, në të ardhmen.

LUANI

Në punë, do të bëni shumë investime, që do të ndikojnë për mirë në rritjen e të ardhurave tuaja. Në dashuri, do të shikoni më mirë një premtim që keni bërë shumë kohë më parë, pasi ka ardhur koha ta mbani.

VIRGJERESHA

Në punë, do të jepni ndihmë në situata, që kërkojnë zgjidhje të drejtë. Në dashuri, duhet ti kërkoni falje dikujt, dhe duhet të jeni më i ëmbël në marrëdhënie me këtë person!

PESHORJA

Ndikimet planetare janë shumë pozitive, do të keni lajme të reja të pëlqyeshme në çdo sektor. Në dashuri, kërkoni të bëni një udhëtim të gjatë, por nuk dihet nëse do realizohet.

AKREPI

Sot, do të jeni shumë të impenjuar në principet tuaja. Në punë, do t’ju vijë një mundësi ndryshimi. Në dashuri, kjo fazë është delikate.

SHIGJETARI

Në punë, do të arrini të zgjidhni gjërat shumë shpejt, duke pasur besim tek aftësitë tuaja. Në dashuri, do të kaloni një fazë produktive, ku bazë do të jetë mënyra e komunikimit.

BRICJAPI

Në punë, vështirësitë që do të hasni, do të jenë vetëm momentale. Në dashuri, zgjasni duart, për të ndihmuar veten dhe partnerin në raportin tuaj pasional!

UJORI

Do të rimerrni një mundësi që e kishit humbur shumë kohë më parë. Në dashuri, do të përballeni me një person të vjetër, dhe që do t’ju prish pak humorin.

PESHQIT

Do t’ju duhet të bëni organizimin e një eventi të veçantë për ju. Në dashuri, do të provoni njohje të reja që kanë interesa të reja, për ju dhe partnerin tuaj.

8 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.