Horoskopi – 6 janar 2019

DASHI

Do të ndjeni nevojën për të folur me të gjithë, të shkëmbeni idetë dhe opinionet. Mundohuni të jeni më të arsyeshëm, si në punë ashtu dhe në jetën private. Të favorizuar ata që përfaqësojnë aktivitet krijues.

DEMI

Në një gjendje kur ju merrni një kritik, ju kujdeseni domosdoshmërisht dhe seriozisht të pandreqshmes, do të keni një sukses në sferën profesionale,dhe pikërisht ambiciet tuaja do të fitojnë një falënderim të merituar.

BINJAKET

Kujdes qëndroni me këmbë në tokë. Keni akoma vështirësi për të mbajtur të qëndrueshëm vëmendjen tuaj, që mund shkaktoj një figurë të keqe, ndoshta vetëm sepse nuk keni dëgjuar të tjerët.

GAFORRJA

Kërkoni ndihmën e një miku tuaj pasi yjet do t’ju shtyjnë drejt një paqëndrueshmërie të pajustifikueshme sidomos në raportet tuaja financiare. Mos krijoni debate te kota me partnerin.

LUANI

Mjaft kërkuat të diskutoni dhe të dini për gjithçka, e duke dashur të vini pikën në çdo rast, dikush mund të humb durimin. Për të gjithë, harmoni e mirë në çift.

VIRGJERESHA

Do të keni shqetësime gjatë kësaj dite në ambientin ku punoni. Do ju duhet të impenjoheni më tepër në punë. Mundohuni të lini përshtypje mjaft të mira tek eprori juaj.

PESHORJA

Për të vetmen herë, mjaft duke qenë serioze dhe racionale! Kujdes të mos punoni shumë me fantazi, bëni një hap përpara dhe kujtoni thënien “kush ecën ngadalë arrin shumë larg”.

AKREPI

Nxitim i tepruar, sot, është më shumë se kurrë këshilla më e keqe, mbi të gjitha nëse janë shumë argumente të dhëna për tu diskutuar, që meritojnë të sqarohen me qetësi. Kështu, uluni një moment dhe reflektoni.

SHIGJETARI

Vazhdoni të këmbëngulni më planet tuaja ashtu siç e kishit planifikuar dhe çdo gjë do të shkojë mbarë. Mos u dorëzoni, mjaft të tregoheni kurajozë dhe të duruar.

BRICJAPI

Do të tentoni të kërkoni kontakte të reja për të shfaqur objektivat tuaja në biznes. Mos u demoralizoni por insistoni për të arritur ato çka dëshironi. Të reja në sektorin e ndjenjave.

UJORI

Nëse një tension i papritur rëndon mbi çështjet tuaja profesionale të jetës tuaj, përpiquni me të gjitha mënyrat ta shmangni sa më parë atë. Rregulloni situatën por tregoni kujdes dhe ndaj vetvetes.

PESHQIT

Do të gjeni një zgjidhje të kënaqshme, dhe do të ndiheni më pranë suksesit. Nëse keni bërë fjalë me partnerin, keni mundësinë sot të bëni paqe.

Comments are closed.