Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

“Dritëhijet e Fatmir Xhafaj", - Një investigim i plotë i Top Story mbi të kaluarën e tij të errët

“Dritëhijet e Fatmir Xhafaj", - Një investigim i plotë

Top Story duke iu referuar dokumenteve, pamjeve ekskluzive dhe dëshmive tronditëse sjell një profil të ish-Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, që nga periudha e komunizmit e deri më sot.

Top Story përmes intervistave ekskluzive zbulon dhe transmeton detaje të pathëna për të kaluarën e Xhafajt si hetues në kohën e komunizmit, tradhtinë e tij ndaj Partisë Komuniste si dhe marrëdhëniet e tij me politikanë të tjerë

Gjithashtu në këtë dokumentar trajtohet e gjithë karriera politike e Xhafajt në demokraci, uljet dhe ngritjet, përplasjet dhe prapaskenat. Klanet që u krijuan në Partinë Socialiste dhe si u largua si Ministër i Brendshëm, janë të tjera detaje që Top Story pasqyron në këtë dokumentar.

Ky dokumentar fokusohet edhe tek skeda e pasurisë se Xhafajt dhe familjarëve të tij. Për herë të parë do të publikohen prova sesi kanë përfituar miliarda lekë vëllai i panjohur publikisht i ish-Ministrit të Brendshëm.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore