“Dritëhijet e Fatmir Xhafaj”, – Një investigim i plotë i Top Story mbi të kaluarën e tij të errët

Top Story duke iu referuar dokumenteve, pamjeve ekskluzive dhe dëshmive tronditëse sjell një profil të ish-Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, që nga periudha e komunizmit e deri më sot.

Top Story përmes intervistave ekskluzive zbulon dhe transmeton detaje të pathëna për të kaluarën e Xhafajt si hetues në kohën e komunizmit, tradhtinë e tij ndaj Partisë Komuniste si dhe marrëdhëniet e tij me politikanë të tjerë

Gjithashtu në këtë dokumentar trajtohet e gjithë karriera politike e Xhafajt në demokraci, uljet dhe ngritjet, përplasjet dhe prapaskenat. Klanet që u krijuan në Partinë Socialiste dhe si u largua si Ministër i Brendshëm, janë të tjera detaje që Top Story pasqyron në këtë dokumentar.

Ky dokumentar fokusohet edhe tek skeda e pasurisë se Xhafajt dhe familjarëve të tij. Për herë të parë do të publikohen prova sesi kanë përfituar miliarda lekë vëllai i panjohur publikisht i ish-Ministrit të Brendshëm.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.