Unaza e Madhe, Gjiknuri: Vazhdon puna në kantier, zhdukim trafikun (Video)

Vazhdon puna m intensitet në kantierin e Unazës së Madhe të Tiranës. Punimet po kryhen në segmentin lindor që kalon nga Farka drejt Shkozës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ai shkruan se qeveria është e vendosur që t’i japë kryeqytetit një vepër infrastrukturore që do të lehtësojë jashtëzakonisht trafikun.

“ Të vendosur për ti dhënë kryeqytetit një vepër infrastrukturore që do të lehtësojë jashtëzakonisht trafikun #RrugetKombetare per #ShqiperineQeDuam”, shkruan Gjiknuri.

📌 Vazhdon puna në kantierin e Unazës së Madhe të Tiranës, segmenti lindor që kalon nga Farka drejt Shkozës. Të vendosur për ti dhënë kryeqytetit një vepër infrastrukturore që do të lehtësojë jashtëzakonisht trafikun #RrugetKombetare per #ShqiperineQeDuam

Publiée par Damian Gjiknuri sur Lundi 3 décembre 2018

4 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.