Protesta, Grida Duma: Si mendoni se fitohen të drejtat!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, u shpreh në emisionin “Open” në Top Channel se sot nuk duhet folur për dhunën në protestën e banorëve të Unazës së Re, por për faktin që në Shqipëri duhen më shumë protesta.

“Çfarë presim ne që t’i heqin më këtyre njerëzve? Si mendoni se fitohen të drejtat? Duhet shumë më tepër protestë, jo të flasim këtu për dhunën. Nuk është çështje e dhunës ndaj femrës kjo. Fatkeqësisht, gjithçka po shkon drejt dhunës në këtë vend”, deklaroi Duma.

22 nëntor 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.