Vritet kreu i njësisë administrative në Kotë të Selenicës

Një person është vrarë me armë zjarri pasditen e kësaj të premteje. Viktimë ka mbetur shtetasi Fatmir Hodo, administratori i njësisë administrative Kotë në Selenicë. 63-vjeçari raportohet se është vrarë me çifte.

Janë të paqarta rrethanat e krimit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen hetimet në lidhje me sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e plotë të situatës. Ndërkohë, burime nga policia bëjnë me dije se është identifikuar autori i krimit.

Ai është  shtetasi Admir Delaj, rreth 43 vjeç, nga fshati Gumenicë. Pas vrasjes, autori i dyshuari i krimit është larguar nga vendi i ngjarjes dhe policia u vu në ndjekje të tij. Pak orë pas ngjarjes policia arrestoi autorin e vrasjes.

9 nëntor 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.