Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

"Shqipëria mes plehrave" - Ja cilat zona përbëjnë rrezik për jetën e qytetarëve - Top Story

"Shqipëria mes plehrave" - Ja cilat zona përbëjnë

"Shqipëria mes plehrave", është kjo tema që Top Story solli në puntatën e tij të 8, duke iu referuar kështu zonave më të rrezikshme mjedisore të krijuara nga plehrat që derdhen pa kriter.

Ky dokumentar përcjell se kush janë strategjitë kombëtare për menaxhimin e integruar të mbetjeve dhe sa zbatohen ato. Përgjegjësia e autoriteteve vendore për grumbullimin e mbetjeve, transporti i tyre dhe shërbimet e tjera të pastrimit. Situata në qytetin e Tiranës , pikat e derdhjeve të mbeturinave, si ofrohet shërbimi nga ana e bashkive për pastrimin dhe mirëmbajtjen e tyre.

Çfarë përmban legjislacioni për grumbullimin, transportin dhe depozitimin në landfill të mbetjeve dhe sa zbatohet në realitet.

Lumenjtë e prekur nga plehrat dhe ndotja katastrofike që po ndodh me bregdetin shqiptarë.

Si qëndron situata në disa pika kryesore të grumbullimit si në Durrës, Berat, Fier, Gramsh, Vlorë dhe çfarë thonë bashkitë përkatëse?

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore