Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

"Bandat e Shkodrës" - Mbi 20 viktima nga përplasja mes fiseve Bajri dhe Lici - Top Story

"Bandat e Shkodrës" - Mbi 20 viktima nga përplasja mes

Përplasja kriminale mes familjeve më të mëdha të Shkodrës, mes tyre fisi Lici dhe Bajri, ishte dokumentari i Top Storyt, ku nëpërmjet inskenimeve dhe rrëfimeve ekskluzive, u pasqyruan disa nga vrasjet më makabre të këtij qyteti.

Pjesë e konfliktit të bandave, ishte edhe zhdukja e Gëzim Hysajt dhe nipit të tij, Agron Mollaj, në muajin gusht të këtij viti. Familjarët e Hysajt, rrëfyen ekskluvizisht se rrëmbimi ka ndodhur në lagjen Dobraç, aty ku ka influencën e madhe, fisi Bajri.

Gjithashtu pjesë e dokumentarit ishin edhe intervistat me qytetarët e Shkodrës, të cilët prej kohësh jetojnë mes frikës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore