Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Sulmohet George Soros, gjendet bombë në shtëpinë e tij në Nju Jork

Policia amerikane thotë se ata kanë shkatërruar në mënyrë të sigurt një bombë të gjetur në shtëpinë e biznesmenit miliarder George Soros në Nju Jork.

Pakoja-bombë u zbulua në një kuti postare nga një punonjës i Soros, i cili alarmoi autoritetet para se ta zhvendoste atë në një zonë të pyllëzuar, thotë policia.

Vetë miliarderi nuk ndoshej në shtëpinë e tij në qytetin e Bedford në Uestchester County në kohën e incidentit, sipas raporteve.

"Një punonjës i rezidencës hapi paketën, duke zbuluar atë që duket të ishte një mjet shpërthyes", tha një zyrtar i Departamentit të Policisë NYT.

Zyrtarët thonë se policia mori një telefonatë për një pako të dyshimtë në orën 15:45.

Incidenti është duke u hetuar nga FBI.  Soros është bërë një objektiv i shpeshtë për kritikat nga grupet e krahut të djathtë për shkak të mbështetjes së tij për kauzat liberale dhe demokratët.

23 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore