Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

“Kumari, Game-Over” – Politika dhe krimi që kontrollojnë industrinë e Lojërave të fatit – Top Story

“Kumari, Game-Over” – Politika dhe krimi që

Për herë të parë, Top Story zbuloi të gjitha prapaskenat e shtyerjes së ligjit për kumarin, lidhjet me politikën, krimin dhe pasojat sociale që ka shkaktuar ky fenomen.

Ligji për Lojërat e Fatit, u shty në vitin 2015 herën e parë nga dy deputetë dhe në vitin 2016, nga 6 deputetë të tjerë.

Ngjarja tek ish Blloku, ku u përfshi edhe Ervis Martinaj, mbete një nga arsyet e forta të vendimit të kryeministrit për mbylljen e pikave të basteve.

Ndërkohë, Top Story përcolli edhe historinë e një biznesmeni të njohur në Shqipëri i cili ka shkrirë pothuajse të gjithë pasurinë në lojërat e fatit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore