Tirana shkarkon Ze Marian, ja kush pritet ta zëvendësojë!

Ze Maria nuk është më trajner i Tiranës. Në shtëpinë bardheblu dilemat kanë marrë fund. Presidenti i klubit, Refik Halili ka vendosur shkarkimin e teknikut brazilian, për të tentuar një nisje të re të skuadrës që ka zhgënjyer në sezonin e rikthimit në Kategorinë Superiore pavarësisht pritshmërive të shumta.

Burime pranë klubit bardheblu kanë konfirmuar për Supersport lajmin e shkarkimit të trajnerit që nuk ka mundur të rezistojë pavarësisht kontratës së majme që e lidh me 24-herë kampionët.

Te Tirana kanë vendosur të thonë boll, pavarësisht kostos financiare të shkarkimit me teknikun, me të cilin ishte tentuar më parë një ndarje konsensuale që nuk është pranuar nga trajneri.

Pozitat e Ze Marias u lëkundën që në javët e para të kampionatit dhe morrën një goditje të fortë pas humbjes në derbi, tekniku arrriti të rezistojë duke u mbështetur pikërisht te kontrata që e lidhte me klubin, por humbja me fundit me Laçin, ka rezultuar pika që derdhi kupën e durimit te Tirana.

Ze Maria paguan në këtë mënyrë rezultatet e dobëta në drejtimin e Tiranës në Kategorinë Superiore, ku në 8 ndeshje bardheblutë kanë fituar vetëm 2 ndërsa kanë humbur 4 të tjera.

Braziliani ishte trajneri i fundit i huaj i mbetur në Superiore, pasi para tij u largua dhe Milos Kostic nga drejtimi i Luftëtarit. te Tirana tani mendojnë të nisin një kurs të ri, ku me shumë mundësi do të jetë një njeri i shtëpisë bardheblu, pikërisht Ardian Mema, trajneri i ri që do të drejtojë 24-herë kampionët.

11 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.