“Masakra nën dallgë” – Pamje ekskluzive të metodave që përdoren në peshkimin e paligjshëm- Top Story

Top Story transmetoi pamje ekskluzive masakrën nën ujore, që po i bëhet detit çdo ditë nga njerëz të papërgjegjshëm.

Peshkimi i paligjshëm me dinamit, rrjeta, elektrik dhe helme janë disa nga metodat e përdorura sëfundmi, ku kanë shkatërruar bregdetin shqiptar.

Investigimi i Top Story zbërtheu me dokumenta të gjitha metodat e paligjshme të peshkimit, zhdukjen e specieve të rralla si Korali i Kuq dhe tregtimin e specieve të ndaluarat si Dateri, që sot serviren në shumicën e restoranteve në Tiranë.

Top Story transmetoi pamje të rralla, nga Jugu në Veri, të të gjithë vijës bregdetare, të botës nënujore e cila është masakruar pa kriter.

Dokumentari pasqyroi edhe dështimin e institucioneve për të frenuar këtë fenomen.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.