Juventus përgatit parakontratën në janar me Ramsey

Aaron Ramsey sezonin e ardhshëm me shumë mundësi do të veshë fanellën bardhezi të Juventusit. Sipas “Daily Mail”, për mesfushorin uellsian të Arsenalit, që në përfundim të sezonit do të jetë lojtar i lirë, interesohen edhe Liverpooli me Chelsea-n, por kampionët e Italisë janë në avantazh për sigurimin e të drejtave sportive të 27-vjeçarit.

Mësohet se drejtuesit e Juventusit kanë vendosur të nënshkruajnë një parakontratë që në janar, moment kur Ramsey do të ketë të drejtë të futet në bisedime me ekipe të tjera. Nëse skuadra torineze nuk do të paguajë për kartonin e mesfushorit, atëherë do t’i siguronte një pagë që kap shifrën 250 mijë paundë në javë.

Liverpooli dhje Chelsea e tundojnë Ramsey-n për faktin që do të qëndronte në Angli me familjen e tij, por me Juventusit do të kishte mundësinë të fitonte me lehtë trofe si dhe të luante përkrah Cristiano Ronaldos.

11 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com

Comments are closed.