Denoncimi i Berishës: Banda e Ballës arrestohet për trafik droge në Maqedoni

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit pohon se banda e Ballës është arrestuar me drogë në Maqedoni.

Sipas qytetarit dixhital, ngjarja në fjalë ka ndodhur një javë më parë, ndërsa pohon se në prangat e policisë maqedonase kanë rënë 4 shtetas nga Librazhdi. Në këtë linjë qytetari shkruan se ata janë miq të ngushtë të deputetit të PS-së, Taulant Balla.

Denoncimi tek Berisha

Arrestohet për trafik droge banda e Ballës në Maqedoni!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor ju përshëndes!

Para një jave në Maqedoni janë arrestuar 4 shtetas nga Librazhdi për trafik droge (hashash) në Maqedoni.

Janë miq të ngushtë të Taulant Ballës.

Madje Artur Balla qe e thërrasin Tukja është kryesori dhe ka qenë pjesë e shtabit elektoral të Taulantit në fushatat e fundit.”

11 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.