Italia “harron” të fitojë, Ukraina i merr një pikë

Italia ka “harruar” të fitojë dhe pas barazimit 1-1 në miqësoren e zhvilluar në Gjenova ndaj Ukrainës, trajneri Roberto Mancini ka vërtetë arsye për t’u shqetësuar.

Në sfidën përballë skuadrës së drejtuar nga Shevchenko, Italia dominoi pjesën e parë dhe i shkoi disa herë pranë golit, por portieri Pyatov ishte në lartësinë e detyrës dhe bëri pritje spektakolare.

Sfida u zhbllokua nga sulmuesi i Juventusit, Bernardeschi, me një gjuajtje nga distanca, në minutën e 55-të të sfidës, por vetëm 7 minuta më vonë, ishte Malinovskyi ai që fiksoi barazimin 1-1.

Kombëtarja italiane nuk fiton që prej 28 Majit, në miqësoren ndaj Arabisë Saudite, ndërsa pas 4 ditësh do të udhëtojë drejt Chorzowit, për t’u përballur me Poloninë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

10 tetor 2018

Comments are closed.