“Mashtrimet Politike” – Ja si na kanë mashtruar politikanët shqiptarë – Top Story

Premtimet e politikanëve në Shqipëri, nuk kalojnë asnjëherë në ndonjë filter vërtetësise.

Fact & Checking është një standard i gazetarisë perëndimore, dhe ka synimin për të gjurmuar, verifikuar dhe faktuar nëse janë mashtrime deklaratat e bëra nga politikanë të ndryshëm gjatë fushatave elektorale, në konferenca shtypi, në takime apo aktivitete të ndryshme.

Top Story u fokusua tek deklaratat më të forta të Presidentit, Kryeministrit, Ministrave, Kryetarit të Opozitës, deputetëve dhe zyrtarëve të lartë shtetërorë, duke i ballafaquar më pas me të vërtetat apo të pavërtetat e tyre, por edhe gjysmë të vërtetën nëse faktimi do të rezultojë i tillë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.