“Gjurmë shqiptare”, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi…

Sot në mbrëmje, në orën 20:10, ”Gjurmë Shqiptare” nga Marin Mema zbret në Serbi.

Dhuna, asimilimi, presioni dhe përse heshtet për shqiptarët e Sanxhakut?

Shkreli, Shoshi, Hoti, Shala, Kelmendi, Muriqi, Lajçi, Nika, Camaj, Leka, Zogaj janë vetëm disa ndër mbiemrat e fiseve sot të sllavizuara.

Të vërteta të forta, sot, në orën 20:10.

22 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.