“Vrasja e Valbonës” – Një investigim i Top Story për ndërtimin e HEC-eve

“Vrasja e Valbonës” është një dokumentar që flet për shkatërrimin e Zemrës Blu të Alpeve Shqiptare, nga ndërtimi pa kriter i hidrocentraleve.

Kompanitë private që po ndërtojnë HEC-et po punojnë pa leje ndërtimi, nuk zbatojnë vendimet e gjykatave, dëmtojnë turizmin, shkatërrojnë natyrën si dhe e kthejnë Parkun e Valbonës në zonë industriale.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.