Plagosja e të moshuarit në banesë gjatë aksionit të RENEA-s, nisin verifikimet

Ministria e Brendshme ka nisur verifikimet për plagosjen në banesë të 77-vjeçarit Haxho Lika në Lushnje. I moshuari mbeti i plagosur gjatë një aksioni të forcave RENEA në Divjakë.

Sipas mjekëve, Lika kishte plagë në kokë dhe nuk i gjetën plumb. Ndryshe nga policia, e cila deklaroi se Lika ka mbetur i plagosur në rrethana të paqarta, familjarët pretendojnë se forcat RENEA e qëlluan kur ai ishte në gjumë me plumb në kokë.

Gjatë një aksioni të para disa ditëve të forcave RENEA për arrestimin e dy të dënuarve për vrasje në fshatin Rremas të Divjakës Lika mbeti i plagosur.

17 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.