Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

SHBA, shpërthime gazi në Boston, një i vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Së paku një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e një serie shpërthimesh gazi, që kanë prekur disa pjesë afër Bostonit në Shtetet e Bashkuara. Policia lokale ka raportuar për "zjarre dhe shpërthime" në dhjetëra prona.

Qindra persona janë evakuuar dhe njëkohësisht janë ndërprerë shërbimet e gazit dhe energjisë elektrike për të parandaluar incidente tjera.

Shefi i policisë lokale, Michael Mansfield e ka përshkruar këtë ngjarje si dërrmuese. "Unë kam shërbyer si zjarrfikës për gati 39 vjet dhe nuk kam parë kurrë diçka të tillë në gjithë karrierën time", ka thënë Mansfield.

Sipas zyrtarëve, rreth 80 zjarre dhe një numër i shpërthimeve kanë përfshirë shtëpi dhe biznese në qytetet, Laurence, Andover dhe Anodoverin Verior, të cilat gjenden rreth 45 kilometra në veri të Bostonit.

14 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore