Zjarr me përmasa të mëdha në Elbasan

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë sot pasdite në Elbasan, rreth orës 18.40, në lagjen “Dyli Haxhire”, në Ullishtë.

Zjarri është përhapur edhe për shkak të terrenit të thyer dhe ka vështirësi për shuarjen e tij.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe të zjarrfikëses. Gjithashtu u njoftua edhe Shefi i Emergjencave Civile, Elbasan.

12 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.