George Ueah i “kthehet” futbollit në moshën 51-vjeçare

Plot 79 minuta në fushë në moshën 51-vjeçare në ndeshjen e organizuar me rastin e tërheqjes së fanellës së tij me numër 14.

Po flasim për fituesin e Topit të Artë në vitin 1995, Geroge Ueah, që më 22 janar të këtij viti është zgjedhur president i Liberisë.

Pak rëndësi ka rezultati i takimis mes Liberisë dhe Nigerisë i luajtur në Manvrovia (1-2), sepse ovacionet ishin pas çdo prekje të topit të ish-sulmuesit të gjigantëve europianë PSG dhe Milan.

12 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.