Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Luis Enrike prezantohet te Spanja: Jo revolucion, nuk jam anti-madrilen!

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Romës, Luis Enrique, është prezantuar sot nën drejtimin e kombëtares spanjolle pas largimit të Lopeteguit dhe aventurës së shkurtër të Fernando Hierros, që zhgënjeu në Botërorin e Rusisë.

“E shkuara i përket së shkuarës. Fjala ‘dështim’ është shumë e rëndë për atë që ndodhi në Rusi. Rezultatet nuk ishin të mira, por këta lojtarë kanë dhënë gjithçka. Mund të ndryshojë stili i lojës pa prekur lojtarët, e kam bërë edhe me një klub të madh si Barcelona. Janë disa gjëra që duhen përmirësuar faktikisht, - tha Enrique. -

Pike? Ka treguar gjithmonë vlerat e tij me Spanjën. Do të flas me të, por duhet të respektojmë vullnetin e çdo lojtari. Nuk jam një anti-madridist. E di farë do të thotë të stërvitësh në nivele të larta. Jam krenar që përfaqësoj futbollin spanjoll”, – ka thënë më tej trajneri Luis Enrike.

Në stolin e kombëtares së "La Roja" Enrique zëvendësoi të larguarin Fernando Hierro, që e udhëheqi skuadrën vetëm në katër sfida, të gjitha gjatë Kupës së Botës.

19 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore