Shijoni magjinë dhe çmenduritë e Botërorit rus (Foto)

Na ndajnë edhe pak orë nga finalja e madhe e “Luzhniki Arena” të Moskës, ku Franca dhe Kroacia do të “përplasin brirët” për të arritur triumfin në Botërorin Rusi 2018.

Por ky Botëror do të mbahet mend gjatë në historinë  futbollit, pasi ka qenë plot surpriza, të cilat nisën që me eliminimin e dy fuqive, Italisë dhe Holandës që na fazën e grupeve dhe vazhduan me valën e disfatës që kaploi të gjitha të mëdhatë e Europës dhe Amerikës Latine.

E teksa sot do të shijojmë aktin e fundit të një muaji të magjishëm, le të kthehemi pas nëpërmjet një retroje me fotografi të shkrepura në Rusi nga 14 qershori deri sot, për të treguar edhe njëherë sesa i mrekullueshëm është ky event.

15 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.