Era Istrefi ndez “Luzhnikin”, edhe Shqipëria në finale (Foto)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Era Istrefi, ka kënduar në finalen e Kampionatin Botëror në Russia 2018. Ajo ka performuar “Live” para të pranishmëve.

Një finale historike edhe për të gjithë shqiptarët. Për herë të parë, një këngëtare nga Kosova interpretonë në ngjarjen më të rëndësishme të Botës.

Era i emocionoi të gjithë të pranishmit në “Luzhniki” dhe jo vetëm, teksa interpretoi këngën zyrtare të Botërorit “Live It Up”.

15 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.