Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Iu gjenden drogë dhe euro, kapen dy trafikantë shqiptarë në Greqi

Dy shqiptarë janë arrestuar në Greqi të dyshuar si anëtarë të një grupi të trafikut të drogës nga Shqipëria.

Në një operacion të policisë së Athinës, janë vënë në pranga dy shqiptarë, respektivisht 27 dhe 32 vjeç, si dhe dy shtate grekë, 36 dhe 41 vjeç.

Gjatë operacionit të zhvilluar në zonën Nafpaktias, policia greke sekuestroi 53 kg marijuanë, 55 mijë euro dhe 6 telefona celularë.

Dyshohet se droga transportohej me makinë me qira nga 36-vjeçari grek, ndërkohë që 32-vjeçari shqiptar ka qenë person i shpallur në kërkim për trafikun e drogës.

25 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore