Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Takimi Trump-Kim Jong-un, Koreja e Jugut synon të jetë ndërmjetëse

Koreja Jugore ka deklaruar se synon të ketë rol ndërmjetësues mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore, pasi Pheniani ka kërcënuar se do të largohet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump.

Koreja Veriut bëri me dije dje se mund të tërhiqet nga samiti nëse Uashingtoni vazhdon të kërkojë në mënyrë të njëashme braktisjen e arsenalit bërthamor.

Një zyrtar i lartë jugkorean ka thënë se qeveria ose presidenti Moon Jae-in kanë qëllim që të kenë rolin e ndërmjetësuesit mes të dy vendeve.

Trump do të mirëpresë presidentin jugkorean, Moon Jae-in më 22 maj në Shtëpinë e Bardhë dhe të dy pritet të diskutojnë samitin SHBA-Kore e Veriut.

17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore