Shpërthen bombola, digjet apartamenti në Durrës

Një bombol gazi për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi në një pallat 10-katësh në qytetin e Durrësit.

Zjarri ka rënë në një apartament në katin e pestë, të ndërtesës që ndodhet pranë ish fabrikës së miellit. Falë ndërhyrjes së zjarrfikësve është bërë e mundur izolimi dhe shuarja e flakëve, dhe mospërhapjen e tij në apartamentet fqinje.

Ndërkaq, paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë shpërthimi i një bombole gazi, ndërsa pritet edhe vlerësimi i grupit hetimor mbi rrethanat dhe shkakun e zjarrit. Përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar në njerëz.

16 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.