Planifikoi arratisjen, shqiptari do shembte murin e burgut në Greqi

Policia greke është vendosur në alarm nga një shtetas shqiptar, i cili vuante dënimin në burgun e famshëm Korydallos.

Sipas mediave greke, shqiptari Fabio Dushku kishte planifikuar arratisjen nga burgu greke.

Dushku është një emër i njohur për publikun shqiptar, pasi ai vetë është deklaruar si shok i Pëllumb Marnikollaj, shqiptari që humbi jetën në rrethana të çuditshme në një komisariat policie në Greqi.

Prokuroria greke ka njoftuar se Dushku po planifikonte arratisjen dhe në dhomën e tij janë gjetur 3 laptopë, celularë dhe thika.

Në momentin e kontrollit, Fabio Dushku ishte duke komunikuar në Skype me dikë nga jashtë. Fakti që të burgosurit shqiptar i janë gjetur në burg të tillë mjete, është cilësuar nga autoritetet greke si një skandal.

Ndërkohë në Greqi, mediat shkruajnë se Dushku është bashkëpunëtor i terroristëve të ‘Pirines tis Fotias’ dhe plani i arratisjes do të realizohej duke shembur murin e burgut.

3 shkurt 2018 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.