Arta Marku dhe Romana Vlahutin 40 minuta takim në Prokurori

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku pasditen e sotme ka pritur në një takim Ambasadoren e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin.

Ky takim i parë i kryeprokurores me të delkeguarën e BE-së ka zgjatur rreth 40 minuta.

Vlahutin ka dalë nga zyra e Arta Markut rreth orës 16:45.

Ky takim i Markut me ambasadoren e BE-së vjen në një kohë kur organi i akuzës është përfshirë nga një valë e rëndësishme ndryshimesh.

10 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.