Horoskopi, 12 shenjat pёrballё pasqyrёs

Zodiaku na zbulon se si jemi nё raport me veten dhe nё raport me meritat dhe defektet tona

Tё  gjithёve u ndodh tё shihen nё pasqyrё, tё paktёn njё herё nё ditё. Dhe kur jemi para pasqyrёs, kapemi jo vetёm pas imazhit tonё dhe mangёsive tona, por duke shikuar nё sy, hyjmё mё nё thellёsi, nё kuptimin e asaj qё çfarё e mire dhe mё pak e mirё ёshtё mbyllur tek vetja jonё.

Shenjё pёr shenjё, horoskopi na çon nё zbulimin e meritave dhe defekteve qё shohim tek vetja jonё.

Yjet na ndihmojnё tё njihemi mё mirё nё bazё tё shenjёs sonё tё zodiakut dhe nё qoftё se e njohim  nё bazё tё ngjitjes sonё.

DASHI – MERITAT – e adhuron tё shihesh nё pasqyrё, imazhi yt i fortё dhe i vendosur tё jep njё ndjenjё krenarie, qё e lё pas dore dukshёm dhe me krenari. Shikimi yt i thellё trasmeton gjithё pasionin e elementit tёnd, zjarrit. Vetёbesimi juaj ёshtё dhuratё e natyrёs.

DEFEKTET – duke menduar mirё nuk tё duket se ke kushedi sa defekte. Tё pёlqen kёshtu sic je. Di shumё mirё qё je gjaknxehtё, e padurueshme dhe shpesh pak e arsyeshme. Po pёr ty janё merita pikёrisht kёto dhe i shfaq me krenari si simbol i unicitetit tёnd.

DEMI – MERITAT –  shikohesh nё pasqyrё me njё vetёkёnaqёsi tё madhe pёr imazhin tёnd. Nё qoftё se dicka nuk shkon mirё, ka gjithmonё kohё pёr ta pёrmirёsuar. Vendosmёria juaj mund tё lexohet nё fytyrёn tuaj dhe je shumё e vetёdijshme dhe e kёnaqur tё frymёzosh si seksin edhe seriozitetin.

DEFEKTET – disa kile tё tepёrta, qё reflektohen nё pasqyrё, shpesh nuk arrin t’i pranosh dhe do tё doje ta mbuloje pasqyrёn, ose tё manovrosh bilancёn pёr tё shmangur mendimin pёr kёtё gjё. Di tё mos u rezistosh joshjeve, sidomos atyre tё fytit.

BINJAKЁT – MERITAT – me shikim tё mprehtё dhe tё ndritshёm, ti shfaqesh e buzёqeshur dhe dhe argёtohesh me gjallёrinё tёnde. Dhe e pёrsёrit tё jesh inteligjente, brilante dhe e parezistueshme. Pasqyra tё shfaq njё ndёr shumё maskat qё zgjedh pёr tё veshur cdo ditё, me shumё pavetёdije.

DEFEKTET – nuk do ta pranoje kurrё, por tё mundon shumё tё pranosh kёtё pjesё tё mbushur me pasiguri dhe brishtёsi. Zakonisht e maskon me njё egocentrizёm tё ekzagjeruar dhe tё rremё. Dhe kёshtu e fsheh sensualitetin tёnd nga ana tjetёr e pasqyrёs.

GAFORRJA – MERITAT – do tё sfidoje cilindo pёr tё pasur ndjeshmёrinё tёnde tё njёjtё dhe tё njёjtёn mirёsi tё shpirtit. Sa mё shikohesh me kujdes nё sy, aq mё shumё shikon tek vetja gjithё dashurinё qё ke pёr gjёrat, pёr kafshёt dhe shpesh edhe pёr njerёzit. Gjithё kjo tё zhvendos.

DEFEKTET – mendon qё ke shumё dhe ndonjёherё madje mendon qё ndjehmёria jote e tepёrt ёshtё njё defekt. Pёrse tё tjerёt duhet tё tё shikojnё ty, qё nuk shquhesh as pёr bukuri, as pёr inteligjencё? Por je mё e mirё se c’beson, edhe fizikisht!

LUANI – MERITAT – “pasqyra, pasqyra e sjelljes sime! Kush ёshtё mё e bukura e mbretёrisё”? Natyrisht je ti dhe sa mё shumё shikohesh, aq mё shumё tё pёlqen edhe detaji mё i vogёl i trupit dhe karakterit tёnd. Pёrkundrazi, shpesh mendon qё pasqyra tё zvogёlon.

DEFEKTET – ty tё duket qё ske defekte. Megjithatё, edhe nё qoftё se do tё duhej tё kishe ndonjё, do tё ishin gjithmonё mё pak se gjithё pjesa tjetёr e njerёzimit. Pёr tё tёrhequr vёmendjen mbi ty, shpesh thua qё ndihesh sentimentalisht e pasigurt.

VIRGJЁRESHA – MERITAT –  gjёja e parё qё vё re kur shihesh nё pasqyrё, ёshtё “po sa e pastёr ёshtё pasqyra ime”! Tё mahnit dhe shkkёlqen duke pasqyruar imazhin tёnd tё matur dhe tё thjeshtё. Je e patёmetё dhe mund tё ishe njё model higjiene dhe pastёrtie pёr kёdo.

DEFEKTET –  gjёja e parё qё vё re kur shihesh nё pasqyrё ёshtё “ po sa e pisёt ёshtё pasqyra ime”! Nuk i duron tё gjithё pluhurat. Megjithatё e pranon qё gjithё kёto format e tua maniake, tё lidhura me pastёrtinё dhe higjienёn, nuk luajnё pothuajse kurrё nё favorin tёnd.

PESHORJA – MERITAT – nuk do tё mundje kurrё tё jetoje pa pasqyrё, ke nevojё pёr tё shikuar me kujdes (shpesh gjatё gjithё ditёs) fytyrёn tёnde, trupin tёnd, harmoninё e tyre, hirin dhe shkёlqimin e tyre.  Kjo bukuri ёshtё ajo qё tё pёlqen mё shumё tek vetja.

DEFEKTET- nuk arrin tё kuptosh pёrse njё person i bukur si ti, mundohet shumё tё bёjё zgjedhje, qё pёr tё tjerёt janё tё thjeshta dhe pёr tё marrё vendime tё rёndёsishme. Edhe pse nё pasqyrё, duhet tё shikoh mё shpesh brenda teje.

AKREPI – MERITAT – nuk tё pёlqen tё shikohesh nё pasqyrё, sidomos epse mendon qё nuk ke nevojё tё vёresh imazhin tёnd pёr t’u njohur mё mirё. Intuita jote, ndjeshmёria janё tё shenjta pёr ty. Edhe me sy tё mbyllur do tё dije tё pёrshkruaje imazhin e reflektuar nё pasqyrё.

DEFEKTET – di qё je tepёr e ndjeshme dhe e prekshme. Dhe e di akoma mё mirё qё nervat e tua janё tё tepёrta. Por ti je mirё kёshtu dhe nё qoftё e pёr tё tjerёt ёshtё problem, justifikohesh duke thёnё qё ti ke defektet e tua dhe duhen respektuar.

SHIGJETARI – MERITAT – kotёsia juaj ёshtё shumё e dukshme, dhe jo vetёm ajo e lidhur me aspektin dhe lookun tёnd, por edhe ajo e lidhur me dijen tёnde. Si ja bёn tё mos mbetesh e magjepsur dhe e sёmurё pas teje? E ke gjithmonё batutёn gati dhe arrin t’u japёsh buzёqeshje tё gjithёve.

DEFEKTET – ty tё pёlqen tё shikosh anёn pozitive tё cdo gjёje, edhe tё defekteve tё tua. Nё qoftё se fizikisht nuk reflekton format tradicionale tё bukurisё, mundesh sigurisht ta zёvendёsosh me karakterin tёnd tё adhurueshёm dhe tёrheqёs. Supozimi pёr ty ёshtё thjesht modestia.

BRICJAPI – MERITAT nuk tё intereson imazhi yt nё pasqyrё, ёshtё dicka shumё kalimtare. Ty tё intereson imazhi qё lё tek superiorёt dhe tek kolegёt e tu tё punёs. E adhuron konkretёsinё dhe nikoqirllёkun tёnd. Di tё programosh gjithcka me perfeksion. DEFEKTET – nuk arrin tё hysh me lehtёsi nё kontakt me botёn misterioze tё emocioneve tё tua dhe kur shikohesh nё pasqyrё, ke pothuajse frikё tё hetosh brenda syve tё tu, sepse mund tё tё tregojnё tё vёrteta qё do tё prishnin planet e tua.

UJORI – MERITAT askush nuk ёshtё special si ti dhe kur shihesh nё pasqyrё kёrkon gjithmonё atё tё vecantёn qё tё bёn tё vecohesh nga masa. Nё qoftё se nuk e shikon ёshtё mirё ta pёrmirёsosh. Idealet e tua tё mёdha tё karikojnё me energji dhe vullnet tё mirё.

DEFEKTET brenda refuzimit kategorik ndaj egocentrizmit, shpesh fshihet njё vetёbesim i ulёt dhe besim nё aftёsitё e tua. Me vёshtirёsi e pranon dhe e njeh si defekt. Ndonjёherё vetёmashtrohesh dhe bindesh tё martohesh  me perfeksionin.

PESHQIT – MERITAT Ti nё pasqyrё shikon njё princeshё, njё imazh pёrrallash dhe romantik, nga ato qё shihen nёpёr filma ose nё karikatura. E adhuron atё anё tёnden qё ёndёrron dhe vazhdon tё kultivojё shpresёn edhe kur dicka nuk shkon mirё sic e dёshironim.

DEFEKTET –  tё jetosh nё pёrralla, do tё thotё t’u besosh iluzioneve tё tua dhe kёshtu ndonjёherё vuan sepse e kupton qё nuk je gati pёr disa tё vёrteta tё trishta dhe tё zymta. E urren atё anё tёnden qё ia mbath realitetit kur gjёrat nuk shkojnё sic do tё doje.

23 gusht 2017 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.