MPJ: S’ka asnjë shqiptar të vrarë nga sulmi në Stamboll

58698aa5c36188085a8b458b-655x356Ministria e Jashtme e Shqipërisë konfirmon se nuk ka asnjë shqiptar të vrarë apo të plagosur nga sulmi në Stamboll.

Natën e ndërrimit të viteve një person qëlloi me armë brenda një lokali nate duke shkaktuar 39 të vdekur dhe 65 të tjerë mbetën të plagosur.

Përmes një postimi në Twitter ministri Bushati shprehu ngushëllime homologut turk si dhe familjeve të viktimave

Ndërkohë korrespondetja e agjencise së lajmeve “Presheva Jonë” nga Turqia ka mesuar sot se atentati i fundit ne Stamboll ka prekur serish edhe shqiptarët.

Tre persona me origjine shqiptare thuhet se janë viktima nga sulmi i fundit terrorist në Stamboll, një i vdekur dhe dy të plagosur.

2 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

Comments are closed.