Shorti i Champions, spikasin PSG-Barça e Bajern-Arsenal

ShortiU hodh në Nyon shorti për fazën e 1/8 në Champions League. Duke parë ndarjet e ekipeve në vazo, nuk do të mungonin përballje të forta dhe kështu ndodhi ku spikat dueli PSG-Barça, Bayern Munchen-Arsenal. Po ashtu bie në sy edhe çifti Real Madrid-Napoli, ku mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj do të përballet kundë Kristiano Ronaldos me shokë.

Kokat e serive do t’i luajnë në transfertë ndeshjet e para, të cilat janë në program në 14-15 dhe 21-22 shkurt dhe në shtëpi ato të kthimit, të caktuara për 7-8 dhe 14-15 mars.

Çiftet e plota janë këto

Manchester City – AS Monaco

Real Madrid – Napoli

Benfica – Borussia Dortmund

Bayern Munich – Arsenal

FC Porto – Juventus

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid

Paris Saint Germain – Barcelona

Sevilla – Leicester City

12 dhjetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.