Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

“Drejtësia”, Kushtetuesja nuk heq masën e pezullimit të Vettingut

Kryetari i Gjykates Kushtetuese Bashkim Dedja, anetaret Petrit Plloci, Vladimir Kristo, Altina Hoxhaj, Fatmir Hoxha,  Admir Thanza, Xhezair Zaganjori dhe Vitore Tusha, gjate nje seance gjyqesore ne Gjykaten Kushtetuese, ku nuk eshte marre parasysh nje kerkese e PS, per pezullimin e prishjes se Piramides.

Ka nisur në Gjykatën Kushtetuese seanca për shqyrtimin e kërkesës së PD-së për deklarimin si të papajtueshëm me Kushtetutën të ligjit të Vettingut.

Në seancë ndodhet edhe ambasadori i SHBA-së, Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vlahutin për të parë nga afër procesin. Ndërkohë Partia Demokratike përfaqësohet nga Oerd Bylykbashi dhe ekspertët Bardhi dhe Ivi Kaso.

PS përfaqësohet nga deputetët Majko, Hysi, Fatmir Xhafaj dhe Ulsi ManjaUnioni i Gjyqtarëve përfaqësohet nga Gerd Hoxha

22 nëntor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore