Rrogozhinë, sekuestrohet 8 m3 dru; procedohet 47-vjeçari

druNdalohet nga Policia e Rrogozhinës  shtetasi F. B., 47 vjeç, banues në Rrogozhinë. Shtetasi i lartpërmendur, u konstatua në rrugën dytësore të njësisë administrative Lekaj, duke transportuar rreth 8 m3 lëndë drusore.

dru 2Për këtë shtetas nisi procedimi në gjendje të lirë, për veprën penale “Prerje e paligjshme e pyjeve”. Nga ana e policisë u bë sekuestrimi i mjetit të transportit tip zetor, si dhe sasia prej 8 m3 lënde drusore. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë Kavajë për veprën penale të sipërcituar.

6 nëntor 2016 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.