Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Kushtetuesja rrëzon PD-në për heqjen e mandatit të Rakip Sulit

Rakip SuliGjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për heqjen e mandatit të Rakip Sulit. PD akuzon Sulin se përmes familjarëve të tij ai ka përfituar fonde nga buxheti i shtetit.

"Gjykata Kushtetuese, pasi shqyrtoi dhe analizoi pretendimet e ngritura nga kërkuesi si dhe prapësimet e paraqitura nga subjektet e interesuara, në mbështetje të neneve 70 dhe 131/e të Kushtetutës, si dhe të ligjit nr.8577, datë 10.02.2000 'Për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë', vendosi: -Rrëzimin e kërkesës", thuhet në vendimin e gjykatës.

14 shtator 2016 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore