Sulm me thikë në Londër, 1 i vdekur, 5 të plagosur

Sulmi ne BritaniNjë e vdekur dhe pesë të plagosur është bilanci i një sulmi me thikë, të ndodhur në orët e vona të mbrëmjes në sheshin “Russell”, të Londrës. Sulmi ne Britani 2Mediat britanike raportojnë se viktimë e sulmit të përgjakshëm ka mbetur një femër 60 vjeçe, ndërsa pesë personat e tjerë që kanë mbetur të plagosur, thuhet se kanë plagë të shumta në trup.Sulmi 3Ata janë dërguar në spital dhe gjendja shëndetësore  paraqitet e rëndë. Nga të dhënat paraprake thuhet se autori i kësaj masakre është një djalë 19 vjeç, i cili u arrestua nga policia.

russell sqaure crime scene ---------------------------------please use byline PALACE LEE
russell sqaure crime scene ———————————please use byline PALACE LEE

Autoritetet britanike kanë nisur hetimet për dy pista, një nga hipotezat e para është se 19-vjeçari ka çrregullime mendore, por paralelisht po hetohet edhe për një sulm terrorist.

4 gusht 2016 (gazeta-Shqip.com)Comments are closed.