Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

KQZ vendos: Kandidatja e PD për Durrësin regjistrohet Grida Shqina (Duma)

grida1Komisioni Qendror i Zgjedhjeve regjistroi me 7 vota pro kandidaten e Partisë Demokratike për bashkinë e Durrësit me emrin Grida Shqina (Duma).

Sipas KQZ, Duma nuk kishte dorëzuar dokumentet që i ishin kërkuar për t’u regjistruar, gjë që është hedhur poshtë nga përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike në KQZ, Njazi Kosovrasti sipas të cilit PD ka dorëzuar të gjitha dokumentet që janë kërkuar.

Kryetarja e KQZ, Lefterie Luzi ka theksuar se kandidates së PD për Durrësin i janë kërkuar dokumentet përkatëse për të dy mbiemrat, Duma dhe Shqina.

“Neni i kodit për familjen nuk lë vend për interpretime”, konkludoi KQZ.

14 maj 2015 (gazeta-Shqip.com)

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore