Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Basha nga Elbasani: Sejdini ka paguar para për të rikandiduar

Basha e TurkuGjatë prezantimit të kandidatit demokrat Ardian Turku, kreu i PD-së Lulzim Basha ka vijuar me akuza të tjera nga Elbasani kundër dyshes Rama-Meta.

Basha ka akuzuar kandidatin socialist për zgjedhjet lokale në këtë qytet se ka paguar për të rikandiduar. Po ashtu, ai paralajmëroi se Rama dhe Meta do të tentojnë të blejnë votat e qytetarëve më 21 qershor.

"Dyshja Rama-Meta i ka vënë kazmën vendit. Qytetarët e shohin ikjen nga Shqipëria si të vetmen shpresë. Dyshja Rama-Meta kërkon të sanksionojë rritjen e taksave. Këta oligarkë do të kërkojnë të blejnë votën më 21 qershor. Qazim Sejdini ka paguar para për të rikaniduar sërish në Elbasan për herë të tretë. Por më 21 qershor, të djathtë e të majtë do të bashkohen kundër mashtrimit të kësaj qeverie".

 

27 prill 2015 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore