Plagosi për hakmarrje, Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 35 vjet burg ndaj autorit

 

vrasje-shkoder-plagosje-tirane-640x3401Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 35 vjet burg për shtetasin Redon Uka, i akuzuar për “vrasjen për gjakmarrje”, e mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.

Ky shtetas akuzohet se në datë 20 dhjetor 2013 ka tentuar të vrasë shtetasin Gafur Kadriu, pasi në vitin 2011, djali i të dëmtuarit  ka plagosur me armë zjarri të Redon Ukën dhe vëllain e tij.

Shtetasi Redon Uka i ka qëlluar tre herë më pistoletë të dëmtuarit Gafur Kadria, duke e plagosur rëndë.

26 prill 2015 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

1 Comment
  1. shaban says

    Xhuvani vrau 4 vete dhe u kerkua 30 vjet ndersa ky per nje plagosje kerkohet 35 vjet.Kesaj i thone drejtesi

Comments are closed.