Pacientja e paralizuar ngrihet në këmbë, ja reagimi i infermieres (Video)

infermierjaNjë infermiere bërtet nga gëzimi dhe shpërthen në lot kur pacientja e saj e paralizuar papritur ngrihet nga karrigia dhe nis të ecë. Bailey Murrill, nga Denton, Teksas ishte paralizuar krejt papritur dhe prej 11 ditësh qëndronte e shtruar në spital pa një diagnozë të saktë.

Ajo nisi të ndjente se mund të lëvizte këmbët pas kaq ditësh dhe teksa infermierja që ishte kujdesur për të me shumë dashuri po afrohej, vendosi t’i bënte një surprizë të bukur duke u ngritur në këmbë.

24 prill 2015 (gazeta-Shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.