Hap një vezë të madhe, gjen brenda një vezë të vogël (Video)

vezeNjë video e re e përhapur në rrjet tregon një  burrë që hap një vezë të madhe dhe gjen brenda saj një vezë të vogël.

veze1

Edhe pse një rast i rrallë, ky fenomen ndodh kur pula është një procesin e formimit të një veze dhe një qelizë tjetër veze bëhet lëkura e vezës së parë. Në video shihet se si nga veza e madhe del një  më e vogël  e plotë me lëvozhgë dhe pjesa e verdhë e vezës së madhe. Veza e vogël gjithashtu ka të verdhën e saj kur hapet.

14 prill 2015 (gazeta-shqip.com)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.